Andrea Krchová
Ředitelka
Vystudovala sociální a kulturní antropologii. Migraci a integraci se věnuje už od dob studií, kdy se zapojila do výzkumných aktivit v akademickém a neziskovém sektoru. Kromě výzkumu se zajímá o vzdělávání dospělých a o genderová témata. V Konsorciu má na starost vedení týmu, síťování s českými i zahraničními partnery, dohlíží na realizaci projektů a koordinuje sociální skupinu. Konsorcium zastupuje v Monitorovacím výboru AMIF a ve Výboru pro práva cizinců při Úřadu vlády.
Blanka Tollarová
Vedoucí výzkumu
Zabývá se sociologií migrace, zajímá ji postavení a začleňování migrantů v hostitelských společnostech a formování migrační a integrační politiky ČR. Ve své práci kombinuje zkušenosti z akademického výzkumu, z práce v nevládním sektoru i ve státní správě. Aktuálně se věnuje aplikovanému a evaluačnímu výzkumu v oblasti integrace cizinců. V Konsorciu vede výzkumný projekt zaměřený na reflexi integračních projektů financovaných z ESF a AMIF.
Barbora Chrzová
Policy Officerka
Vystudovala politologii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy a teritoriální studia se zaměřením na Balkán a východní Evropu na Fakultě sociálních věd UK, kde dále pokračuje v doktorském studiu. Dlouhodobě se zajímá o politiku a společnost v České republice a jihovýchodní Evropě, zejména o téma politiky paměti a identity. V Konsorciu má na starosti koordinaci advokační a právní skupiny. Věnuje se také přípravě odborných analýz a stanovisek, připomínkování legislativy a komunikaci priorit s politiky a dalšími aktéry.
Petra Schwarz Koutská
Koordinátorka pro média
Komunikační manažerka, publicistka a koordinátorka projektu Žena v zenu. Vystudovala bezpečnostní studia a žurnalistiku, pracovala jako bezpečnostní analytička v oblasti soft target protection a momentálně působí jako komunikační manažerka ve veřejném a neziskovém sektoru. Projela světadíl v obytném voze spolu s mužem a dvěma dcerami.
Lucie Kellnerová Kalvachová
Koordinátorka
Vystudovala sinologii a translatologii a mnoho let se věnovala překládání textů, převážně z oblasti kulturní historie a sociálně medicínského pomezí. V poslední době přeložila také sérii knih pro děti a mládež. Prožila několik let v Číně, v Mongolsku a v Norsku a zajímá ji problematika identity a interkultury v migračním kontextu. Působí též jako lektorka integračních kurzů. V Konsorciu má na starosti projekt Skills for Employment a koordinaci mediální skupiny.
Jan Dítko
Koordinátor platformy pomahejukrajine.cz
Studoval religionistiku na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Profesně se dlouhodobě věnuje problematice integrace cizinců a vývoji vzdělávacích programů v oblasti interkulturního vzdělávání. V Konsorciu je v současnosti koordinátorem platformy pomahejukrajine.cz.
Ondřej Valenta
Analytik
Vystudoval sociální geografii a regionální rozvoj. Věnuje se aplikovanému výzkumu v oblasti integrace cizinců a hodnocení implementace integračních politik. Je koordinátorem Databáze integračních projektů a zaměřuje se na zpracování, analýzu a vizualizaci dat. Ve volném čase převážn muzicíruje.
Andrea Lukáčová
Office manager
Studentka programu Veřejná správa a regionální rozvoj na České zemědělské univerzitě. Se začátkem války na Ukrajině působila v Konsorciu jako dobrovolník. Postupně se stala členkou týmu, ve kterém využívá své zkušenosti získané v rámci participace na občanské společnosti. Přispívá k administrativní a organizační podpoře týmu a pomáhá svými organizačními schopnosti vše držet v chodu.
lukacova@migracnikonsorcium.cz
Magda Faltová
Sdružení pro integraci a migraci
Kristýna Titěrová
META, o.p.s.
Michaela Tetrao
MOST pro, o.p.s.
Andrea Krchová
Konsorcium
- Vše
- Klientská práce
- Jazykové kurzy
- Výzkum
- Akce pro veřejnost
- Práce s dobrovolníky
Organizace pro pomoc uprchlíkům
OPU – Stálice v pomoci uprchlíkům a dalším cizincům, kteří se ocitli ve složité životní situaci. S pobočkami v Praze, Brně, Plzni a Ostravě.
ADRA
Mezinárodní humanitární organizace působící ve více než 130 zemích světa, v Česku pomáhá ve více než 50 městech.
Most pro
Poskytuje sociální poradenství pro cizince v Pardubicích, informuje o vzdělávacích možnostech a pořádá vlastní vzdělávací aktivity.
Charita
Nabízí pomoc v nouzi u nás i v zahraničí, provozuje širokou síť sociálních a zdravotních služeb, zajišťuje rozvojovou spolupráci.
Multikulturní centrum Praha
MKC – Poskytuje širokou škálu vzdělávacích, kulturních a informačních aktivit spojených s mezilidským soužitím. Věnuje se vlastnímu výzkumu v oblasti integrace a prevence segregace.
Sdružení pro integraci a migraci
SIMI – Již od roku 1992 u nás hájí práva a zájmy uprchlíků a migrantů. Vedle poradenství pro klienty pracuje také s širokou veřejností.
InBáze
Vedle adresné pomoci migrantům vytváří otevřený a bezpečný prostor pro vzájemné poznávání lidí různých kultur.
Společnost pro příležitosti mladých migrantů
Zasazuje se o rovné příležitosti migrantů, a to především v oblasti vzdělávání Specializuje se zejména na začleňování dětí ve školách.
Amnesty International
Celosvětové dobrovolné hnutí lidí hájících lidská práva. Vede kampaně, pořádá veřejné akce, zastává se obětí bezpráví.
Agency for Migration and Adaptation
AMIGA – Dobrovolnické centrum vzniklé z iniciativy cizinců žijících v ČR, které migrantů prostředkuje zapojení do mnoha pracovních a společenských aktivit.
Nesehnutí
Podporuje angažované lidi, kteří se zajímají o dění kolem sebe s cílem budovat společnost založenou na respektu k lidem, zvířatům i přírodě.
Diakonie
Zastřešuje programy na pomoc lidem hledajícím v ČR bezpečí a pracovní uplatnění, pomáhá předcházet vykořisťování cizinců na trhu práce.
La Strada Česká republika
Působí v oblasti řešení problematiky obchodu s lidmi, poskytuje terénní sociální služby, věnuje se prevenci a vzdělávání.
Člověk v tísni
ČvT – Profesionální humanitární organizace, která pomáhá v krizových oblastech, podporuje dodržování lidských práv a věnuje se vzdělávání široké veřejnosti.
Pomáháme lidem na útěku
Dobrovolný spolek koordinuje pomoc dobrovolníků a dobrovolnic lidem na útěku, poskytuje informace o uprchlících a komunikuje s médii. Pořádá besedy pro veřejnost.
Globální pakt o bezpečné, řízené a legální migraci
Jsme držiteli zvláštní akreditace v přípravném procesu pod vedením Organizace spojených národů. Jeho cílem je připravit a následně mezi 193 členskými státy OSN schválit celosvětový dokument podporující bezpečnou, řízenou a legální migraci.
FRA (Fundamental Rights Agency)
(Fundamental Rights Agency) je agentura EU, která byla zřízena s cílem poskytovat orgánům EU a členským státům nezávislou pomoc a odborné poradenství v oblasti základních práv. Agentura FRA je zapojena do strukturovaného dialogu s občanskou společností prostřednictvím Platformy pro základní práva (Fundamental Rights Platform). Jedná se o jedinečné fórum, které zahrnuje více než 400 neziskových organizací z celé EU a které umožňuje evropskou debatu o základních právech. Konsorcium je členem od roku 2017.
PICUM
Konsorcium je členem sítě neziskových organizací PICUM (Platform for International Cooperation on Undocumented Migrants), která prosazuje respektování lidských práv neregulérních migrantů v Evropě. PICUM poskytuje přímé propojení mezi lokálními organizacemi a evropskými institucemi tím, že podává zprávy o problematice neregulérních migrantů prostřednictvím zkušeností nabytých jejími členy a současně monitoruje vývoj příslušných politik na evropské úrovni. V současnosti PICUM tvoří více než 100 členských organizací a 105 individuálních členů, jež poskytují humanitární podporu a asistenci neregulérním migrantům v 25 zemích napříč Evropou i v jiných regionech.
Měj se k světu
Jsme členy iniciativy Měj se k světu, neformálního sdružení oborových platforem a dalších zastřešujících NNO, které přímo zastupují přes 125 neziskových organizací. V návaznosti na Cíle udržitelného rozvoje OSN jsme vytvořili společnou vizi Česka do roku 2030 a seznam politických priorit, které považujeme za klíčové pro jeho rozvoj v dalším volebním období.
Médicins du Monde
Konsorcium je partnerem mezinárodní neziskové organizace Médecins du Monde. Mise této organizace v současné době působí ve 44 zemích, které jsou postiženy válkou, přírodními katastrofami, hladem či chudobou. Organizace vede také osvětové kampaně například na podporu boje proti viru HIV. Kromě aktivit po celém světě Médecins du Monde rovněž monitorují úroveň poskytování lékařské péče migrantům v evropských zemích. Cílem aktivit organizace v zemích Evropy je zlepšit dostupnost lékařské péče všem osobám bez ohledu na pobytový status.
Jsme to my
Konsorcium je členem a partnerem platformy Jsme to my, která vznikla pod záštitou Nadace OSF Praha. Platforma má za cíl vytvořit online i offline prostor otevřený všem, kdo chtějí rozumně a kultivovaně diskutovat o migraci a dalších tématech s ní spojených. Během let 2016–2017 proběhla řada veřejných debat, kulatých stolů pro novináře, školení pro neziskové organizace, školení pro migranty a dalších aktivit, včetně vytvoření video kampaní, na kterých se Konsorcium aktivně podílelo.